Pigiausi aviabilietai ir apgyvendinimas. Savarankiškų kelionių idėjos. Patarimai pagrįsti 10-ies metų savarankiškų kelionių patirtimi!

El Chorro – El Caminito del Rey

Karališkasis kelias (isp. El Caminito del Rey ) – įrenginys, kurį sudaro betonas ir laikančioji traukinio bėgių konstrukcija. Takas yra šalia Alora Malagos provincijoje tarp Gaytaneho ir Chorro krioklių. Kelias įrengtas dideliame aukštyje, jo ilgis 3 km , plotis 1 metras . Šiuo metu takas yra labai prastos būklės. Turėklų nelikę beveik visur, daugelyje vietų sugadintas ir pats takas, todėl saugumo sumetimais jis išbrauktas iš oficialių turistams skirtų lankytinų objektų sąrašo.

Karaliaus takas buvo sukurtas XX amžiaus pradžioje ( 1905 metais ), kaip pagalbinis kelias darbuotojams, statantiems Conde del Gvadalorse hidrotechnikos statinius ( užtvankas ). Ispanijos karalius Alfonso XIII, dalyvavęs užtvankos atidarymo ceremonijoje, šiuo keliu praėjo stebėdamas visą hidrotechninį įrenginį. Šio įvykio garbei šis kelias dabar vadinamas “El Caminito del Rey” – Karaliaus takas.

Nepaisant to, kad visuomenei oficialiai Karaliaus takas yra uždarytas,  išbandyti  jį, naudojant saugos įrangą, plūsta nemažai nebijančių aukščio turistų. 2006 metais Andalūzijos vadovybė parengė projektą tako remontui, kurio sąmata 7 milijonai eurų. Įgyvendinus projektą jis taps prieinamas plačiajai visuomenei, bet neteks savo žavesio ir autentikos.
Man teko džiaugsmas pamatyti jį tokį, koks jis yra po daugiau nei 100 metų be jokio Europinio remonto.

Trumpoji versija:

Ilgoji versija:

Aidas Bubinas, Operatorius.lt

Jūsų komentaras, pastaba ar pasiūlymas

Kambarių nuoma keliaujant

AirBnB

Sumanūs keliautojai

Naujausios publikacijos

Pasaulio oro uostų WiFi slaptažodžiai
2019-03-10
Google skrydžiai
2017-12-11
Jungle
2017-11-25
Domenai nuo €6.00 metams, tinklapių talpinimas (hostingas) nuo €0.50/mėn!

Skrydžių žemėlapis ir statistika

Travel map

Mano skrydžių statistika

Domina pigiausi skrydžiai, savarankiškos kelionės? Tuomet Jūs pataikėte kaip tik ten kur reikia!

Kviečiame sekti mūsų FaceBook`o puslapį, kad niekuomet nepraleistumėte naujų ypatingų pasiūlymų!

Uždaryti