Pigiausi skrydžiai ir viešbučiai, auto nuoma Savarankiškų kelionių idėjos Naudingi patarimai keliautojams Čia - NE kelionių agentūra !!

El Chorro – El Caminito del Rey

Karališkasis kelias (isp. El Caminito del Rey ) – įrenginys, kurį sudaro betonas ir laikančioji traukinio bėgių konstrukcija. Takas yra šalia Alora Malagos provincijoje tarp Gaytaneho ir Chorro krioklių. Kelias įrengtas dideliame aukštyje, jo ilgis 3 km , plotis 1 metras . Šiuo metu takas yra labai prastos būklės. Turėklų nelikę beveik visur, daugelyje vietų sugadintas ir pats takas, todėl saugumo sumetimais jis išbrauktas iš oficialių turistams skirtų lankytinų objektų sąrašo.

Karaliaus takas buvo sukurtas XX amžiaus pradžioje ( 1905 metais ), kaip pagalbinis kelias darbuotojams, statantiems Conde del Gvadalorse hidrotechnikos statinius ( užtvankas ). Ispanijos karalius Alfonso XIII, dalyvavęs užtvankos atidarymo ceremonijoje, šiuo keliu praėjo stebėdamas visą hidrotechninį įrenginį. Šio įvykio garbei šis kelias dabar vadinamas „El Caminito del Rey” – Karaliaus takas.

Nepaisant to, kad visuomenei oficialiai Karaliaus takas yra uždarytas,  išbandyti  jį, naudojant saugos įrangą, plūsta nemažai nebijančių aukščio turistų. 2006 metais Andalūzijos vadovybė parengė projektą tako remontui, kurio sąmata 7 milijonai eurų. Įgyvendinus projektą jis taps prieinamas plačiajai visuomenei, bet neteks savo žavesio ir autentikos.
Man teko džiaugsmas pamatyti jį tokį, koks jis yra po daugiau nei 100 metų be jokio Europinio remonto.

Trumpoji versija:

Ilgoji versija:

Aidas Bubinas, Operatorius.lt

Leave a Reply

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kelionių žemėlapis

Travel map

My Flightdiary.net profile

Naujausi komentarai