Pigiausi skrydžiai ir viešbučiai, auto nuoma Savarankiškų kelionių idėjos Naudingi patarimai keliautojams Čia - NE kelionių agentūra !!

Rankinis bagažas

RyanAir hand luggage

Į RynAir lėktuvų saloną nemokamai galite įsinešti:
1) pagrindinis rankinis bagažas, kurio matmenys ne didesni kaip: 55 (aukštis), 40 (plotis), 20 (gylis) cm (~30-44 ltr tūrio), svoris iki 10 kg.
2) antrinis rankinis bagažas, kurio matmenys ne didesni kaip: 35 (aukštis), 20 (plotis), 20 (gylis) cm (~10-14 ltr tūrio), svoris neribojamas.
Salone negalite turėti jokių skysčių didesnėmis nei 100 ml talpomis, ilgų (geležtė 6+ cm) peilių ir pan!

Realiai skraidant tenką susidurti su visokiais atvejais. Būna, kad kažkas nekliūdami niekur oro uostų patikrose praskrenda su tikrai gerokai didesnėmis kuprinėmis ar tašėmis (paieškosiu foto iš paskutinės mūsų kelionės į Maroką, kai palyginimui nufotografavome 2 bendrakeliaivius – vieną su kuprinyte labiau verta vadinti pinigine, gal 10 ltr „kubatūros”, kitą – su tokia tikrai ir į ilgas kalnų ekspedicijas tinkama, gal ~75 ltr talpos, tik ne pilna, su išimtu rėmu 🙂 ).

Tačau būna ir irzlių dienų oro uostuose, kai tiesiog kabinasi saugumo personalas prie bet ko, liepia sverti, italpinti į tuos matmenis atitinkamus rėmus, iškraustyti ir t.t. Kaip būna, kad su kažkokiais daiktais skraidai N kartų ir viskas ok, o būna – atima, aceit saugumas… Taip ir su bagažu žodžiu nėra jokių garantijų, kad sėkmingai skraidysite su negabaritiniu kabinos bagažu. Bet mes – dažnaiusia rizikuojame ir… tiesiog sekasi 🙂 Todėl kelionėse Italijoje, Vokietijoje ir pan. žmonės rankiniame bagaže sugeba turėti ne tik miegmaišį, pakaitinių drabužių, kelis komplektus apatiniu, marškinėlių, antrus batus, įvairių asmeninių daiktu, elektronikos, maisto, bet… įsigudrina skraidintis miegojimo kilimėlius ar net palapinę 😀 Tad žodžiu, kaip ir viskas gyvenime matyt, čia tik fantazijos, apsukrumo ir sėkmės reikalas 😉

Pora rekomenduojamų patogių kuprinių kurios tikrai atitinka keliamus reikalavimus ir nepaveda kelių dienų kelionėse:

Iš AIC.lt: https://aic.lt/hi-tec-magnum-39-v-lite-39-28l//prod_1161.html
Iš MontisMagia.lt: https://www.montismagia.lt/sport/product/492/

Ir dar praktinis patarimas – jei jau niekaip nesusitalpinate į kuprinę / lagaminą visko ką norite pasiimti į kelionę – apsirenkite ant savęs daugiau rūbų, prisidėkite į kišenes 😉 Lėktuve paprakaituosite, bet jei tikrai labai reikia… 🙂

P.S. kad ir kaip beatrodytų neįtikėtina iš pradžių, bet ir Jūs galite išmokti į rankinį bagažą susitalpinti daiktų net savaitės+ kelionėms praktiškai į bet kokią šalį ar klimato juostą. Vienas iš pavyzdžių:

2 Responses
  1. Darius

    Pagal Raynair išmatavimus rankinis bagažas gaunasi ne 35, o 44 litrai (sudauginus visas kraštines). Taip pat esu atkreipęs dėmesį kad Ryanair rėmas yra šiektiek didesnis nei jų nurodomi matmenys, telpa iki 25cm gylio (vietoj 20). Todėl vietoj 35 rekomenduočiau tokią pačią 45 litrų Lowe Alpine kuprinę, kurią neprikrovus pilnai puikiai telpa į rėmą ir ne kartą išbandyta Ryanair skrydžiuose.

    1. Del litrazo ir tilpimo tikra tiesa, parasiau minimumus, kad ziopli zmones nepapultu. O apsukrus, kaip minejau, ir su 75 ltr kuprinem skraido 🙂

Leave a Reply

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.