Pigiausi skrydžiai ir viešbučiai, auto nuoma Savarankiškų kelionių idėjos Naudingi patarimai keliautojams Čia - NE kelionių agentūra !!

Europos sveikatos draudimo kortelė

Kam reikalinga Europos sveikatos draudimo kortelė, kada ir kur ji naudojama?

Europos sveikatos draudimo kortelė (toliau – ESDK) reikalinga laikinai vykstant į Europos Sąjungos šalis, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną bei Šveicariją (toliau – ES šalys).

ESDK patvirtina, kad asmuo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu ir turi teisę ES šalyje gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų. Privalomojo sveikatos draudimo lėšomis kompensuojamos sveikatos priežiūros paslaugos ES šalyse teikiamos pagal tose šalyse galiojančią valstybinės sveikatos apsaugos sistemos tvarką, tai reiškia, kad Lietuvos Respublikoje privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys turi teisę gauti tas pačias paslaugas už tokią pat kainą, kaip ir ES šalies, kurioje lankosi, gyventojai. Tam, kad galėtų pasinaudoti šia teise, laikinai vykdamas į kitą ES šalį, asmuo privalo turėti ESDK, kurią, kreipdamasis į gydymo įstaigą dėl būtinosios medicinos pagalbos, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu turi pateikti įstaigos registratūroje ar ligoninės priimamajame.

Kaip gauti ESDK?

Užpildyti elektroninį prašymą galite čia: e.vlk.lt

Elektroniniame prašymo variante privaloma užpildyti laukus: vardas, pavardė, asmens kodas, adresas, telefono numeris, elektroninio pašto adresas, draudimo privalomuoju sveikatos draudimu kategorija ir ESDK atsiėmimo vieta.

Įsidėmėkite – atidžiai užpildykite ESDK atsiėmimo vietą, nes kitoje darbo vietoje ESDK nebus galima išduoti; nurodykite tik vieną telefono numerį, nenaudokite tarptautinio telefono numerio formato.

Jeigu kartu vyksta nepilnamečiai vaikai, atskirų prašymų jiems pildyti nereikia, vaikų duomenis reikia suvesti vieno iš tėvų vardu užpildytame elektroniniame prašymo variante. Užpildžius visus reikalaujamus laukus ir paspaudus mygtuką “Tvirtinti”, atsidaro langas “Užsakymo būsena”, kurio pirmoje eilutėje nurodytas užsakymo numeris. Šį numerį asmuo privalo žinoti atvykdamas atsiimti ESDK.

Sekančią darbo dieną po prašymo išsiuntimo dienos negavęs informacijos, kada gali atvykti atsiimti ESDK, asmuo turi kreiptis į Kauno teritorinės ligonių kasos atsakingą darbuotoją telefonu (8 ~ 37) 20 06 02 arba el. paštu . Jeigu Kauno teritorinės ligonių kasos informacinėje duomenų sistemoje nėra duomenų apie asmens draudimą privalomuoju sveikatos draudimu, jis apie tai informuojamas elektronine žinute, nurodant atvykti į teritorinę ligonių kasą ir pateikti asmens draudimą privalomuoju sveikatos draudimu patvirtinančius dokumentus.

Koks ESDK galiojimo terminas?

ESDK išduodama ne trumpesniam kaip 3 mėnesių ir ne ilgesniam kaip 6 metų laikotarpiui. Tipiškai, dirbantiems asmenims ji išduodama dvejiems metams. Koks išduodamos kortelės galiojamo terminas, vadovaudamasis Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos 2007 m. rugpjūčio 31 d. įsakymu Nr. 1K-37 “Dėl Europos sveikatos draudimo kortelės saugojimo, apskaitos, naudojimo ir išdavimo Lietuvos Respublikoje privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims instrukcijos tvirtinimo” (Žin., 2007, Nr. 95-3877) patvirtintomis rekomendacijomis, sprendžia ją išduodantis teritorinės ligonių kasos atsakingas darbuotojas, įvertinęs Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo (Žin., 1996, Nr. 55-1287; 2002, Nr. 123-5512) reglamentuotas apdraustųjų privalomuoju sveikatos draudimu kategorijas.

Plačiau: ktlk.lt/gyventojams/es/

[divider scroll_text=”Į viršų”]

P.S. Europos Komisija yra parengusi programėlę išmaniesiems telefonams „European Health Insurance Card” kurioje 24 kalbomis pateikiama visa informacija apie šios kortelės gavimą ir pasinaudojimą bet kurioje ES šalyje (27) + Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje – kur kreiptis esant sveikatos sutrikimams, kokios taisyklės ir principai kiekvienoje šalyje nemokamos med. pagalbos, vaistų kompensavimo. tyrimų ir t.t.

Pvz. iš praktikos 🙂 Esi Ispanijoje, Maljorkoje, laipai uolom ar sienom, nukrenti, plyšta raiščiai… a) išsitrauki išmanujį telefoną, atsidarai FaceBook ir pasidalini šiuo nuotykiu su draugais 🙂 b) atsidarai šią programėlę ir skaitaisi kur skambinti, kokią pagalbą privalai gauti už dyką, už ką gali tekti susimokėti, kas kaip ką po to grįžus į LT kompensuos ir t.t. 😉

Programos versijos kitoms įvairioms platformoms:

[divider scroll_text=”Į viršų”]

1 Response
  1. Jonas

    Išties gerai, turėti šią Europos sveikatos draudimo kortelę, bet deja ne visur ir ne visada ji galioja. Privačiose ligoninėse jos nepripažįsta arba keliaujant į mažą kurortinį užsienio miestą, gali ir nebūti jame ligoninės. Man atrodo geriau sumokėti kelius eurus ir nusipirkti sveikatos draudimą.

Leave a Reply

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kelionių žemėlapis

Travel map

My Flightdiary.net profile

Naujausi komentarai