Pigiausi skrydžiai ir viešbučiai, auto nuoma Savarankiškų kelionių idėjos Naudingi patarimai keliautojams Čia - NE kelionių agentūra !!

Nuo liepos – pigesni pokalbiai ir internetas Europoje

Ketvirtadienį Europos Parlamentas didele balsų dauguma patvirtino reglamentą, kurio dėka nuo liepos 1 d. gerokai sumažės mobiliųjų ir išmaniųjų telefonų bei planšetinių kompiuterių naudojimo kaštai keliaujant ES. Naujosios taisyklės suteiks galimybę klientams pirkti tarptinklinio ryšio paslaugas ne tik iš savo, bet ir iš lankomo tinklo tiekėjų, pranešė Parlamento spaudos tarnyba.

EP narių dėka suderėta, kad nuo šių metų liepos 1 d. duomenų perdavimas tarptinkliniu ryšiu galės kainuoti ne daugiau kaip 70 euro centų už perduotą megabaitą (be PVM). Nuo 2013 m. liepos 1 d. ši riba bus 45 euro centai už perduotą megabaitą, o nuo 2014 m. liepos 1 d. – 20 euro centų už perduotą megabaitą (be PVM). Šiuo metu operatoriams nėra taikomos įkainių už duomenų perdavimą ribos.

Kartu mažės ir šiuo metu galiojanti maksimali 35 euro centų už minutę (be PVM) riba, taikoma mobiliųjų telefonų skambučiams iš kitų ES šalių. Nuo šių metų liepos 1 d. ši riba bus 29 euro centai už minutę, o nuo 2014 m. liepos 1 d. – 19 euro centų už minutę (be PVM). Trumposios žinutės taip pat bus pigesnės: nors šiuo metu taikoma maksimali 11 euro centų už žinutę riba, nuo šių metų liepos 1 d. ji bus 9 euro centai, o nuo 2014 m. liepos 1 d. – 6 euro centai (be PVM).

Nuo 2014 m. liepos 1 d. vartotojai turės galimybę pirkti vietos ir tarptinklines paslaugas atskirai, naudodamiesi skirtingų operatorių paslaugomis ir tuo pačiu metu išlaikydami tą patį telefono numerį. Vartotojai nebus apmokestinami dėl operatoriaus pakeitimo, o vietos operatoriai turės informuoti savo klientus apie tokią jų teisę.

Nuo šios liepos vartotojai, keliaujantys ne tik ES šalyse, bet ir už ES ribų gaus įspėjimo žinutę, kai jų mobiliojo telefono sąskaita artės prie 50 eurų – bet tik tada, kai šalies, kurioje jie yra, tinklas suteikia tam techninę galimybę.

Naujasis reglamentas, kuriam pritarė 578 europarlamentarai, o nepritarė ir susilaikė po 10, bus patvirtintas ES Taryboje birželio mėnesį ir bus tiesiogiai taikomas visose ES valstybėse nuo šių metų liepos 1 d. Europos Komisija iki 2016 m. birželio 30 d. turės patikrinti, kaip šių taisyklių laikomasi.

Šaltinis: Alfa.lt

Leave a Reply

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kelionių žemėlapis

Travel map

My Flightdiary.net profile

Naujausi komentarai