Pigiausi skrydžiai ir viešbučiai, auto nuoma Savarankiškų kelionių idėjos Naudingi patarimai keliautojams Čia - NE kelionių agentūra !!

2013.08.28-09.01 Alesundas, Norvegija

Eilinė superinė kelionė. Išbandyta nauja pigi kryptis Vilnius-Olesundas-Vilnius, nauja patirtis skraidant su dar mažesniu nemokamu WizzAir bagažu. Žiauriai patogūs skrydžio laikai – išskrendi trečiadienį po darbo, grįžti sekmadienį naktį. Keturios pilnos pasivalkatavimo dienos ir paaukoji tik 2 darbo dienas 🙂

Susirinko nebloga kompanija mūsų buvo 11+1. Žodžiu 11 dalyvių ir balastas, kurio vardo įtariu trys ketvirtdaliai keliaujančių iki šiol nežino, kuris nei prisistatė, nei susipažino, nei prisirašė, eilę į lėktuvą užsiima vienas atskirai, sėdi atskirai, miega atskirai, valgo atskirai, bet iš bendro stalo vaišinasi ir pan. žodžiu tikras balastai be reikalo didinantis žmonių skaičių be jokios pridėinės vertės- nei linksmas, nei įdomus, nei draugiškas, nei savas, nei dalyvaujantis, tik vartojantis. Bet užtai turėjom 2 šaunius naujokus, puikiai prisirašiusius prie Ž999, puikiai pritapusius ir atidalyvavusius, nors į kelionę atvarė nepažinodami nei vieno iš skrendančiųjų.

Alesunde tikrai yra ką veikti hikeriams, begalės hikingo trąsų, kalnų, miškų ir viskas netoli nuo civilizacijos, tačiau pakankamai nuošalu jei nori išsimiegoti.

Alesund

Kelionė buvo įsimintina dar ir tuo, kad buvome surašyti policijos net 3 kartus 🙂 Kaip juokavom, pirmą kartą už tai, kad ėjome kur negalima, už tai, kad lindome, kur negalima ir už tai, kad norėjome eiti ten kur negalima eiti 🙂

Taip jau sutapo, kad pirmą naktį miegojome parke kur kaip tik tą naktį buvo nužudyta ir paslėpta mergina. Tuose kraštuose tai  bene pirmas toks kraupus įvykis, visi šoke, dingusiosios ieškojo 3 dienas, taigi visas dienas pilna policijos, gelbėtojų, kinologų su šunimis, malunsparniai, kriminalinė ir etc.

Apart to, kad ten rojus hikeriam, tai ten dar ir rojus geocacheriam, pilna ne tik pavienių lobių, bet ir treilų, taipogi rojus fortifikacijų mėgėjams, nes bunkerių ir fortų koncentracija neįtikėtinai didelė.

Nei vienas iš tų 11 nespjovė į freeganizm’ą, tad maisto netrūko, nei Lietuviško, nei Norvegiško. Valkatavom po apylinkes užsikasdami bananais, guminukais, čipsais, šilauogėm, mango, morkom ir etc. Duonos turėjom tiek, kad būtumėme galėje pamaitinti pusę Osvencimo 😀

Vienintelis kelionės minusas, jog orouostas yra saloje, iš salot galima išsinešdinti iki žemyno tik per 2 tunelius, tuneliais negalima nei pėstiesiems, nei dviratininkams. Autobusas kainuoja ~10 EUR į vieną galą. Aišku mes ne iš tų, kur moka už 15 km – 10EUR, vis tik mes čia paHikint atvykom, tad pirmą naktį ir teko susipažinti su Policija, kuri mus pasigavo antrojo tunelio viduryje ir nesuėmė ir nenubaudė tik todėl, kad mūsų buvo tiesiog per daug 😀 užtai pirmą kartą teko prasivažiuoti Norvegų policijos mašina, kai tave paveža iki artimiausio miesto 😀 Nauja patirtis – susitranzuoti Policiją 😀

Beje gal kam bus aktualu, pabandžiau praslysti su nebegaliojančia ID kortele. Dieną prieš kelionę pasiėmiau naują ID, senajame padarė 2 skyles, tad į kelionę pasiėmiau abu dokumentus, negaliojantį kaip atsarginį, jei tarkim pamesiu. Nepatikėsit, bet praėjau NO orouosto patikrinimą su negaliojančiu skylėtu ID 🙂

Kelionės biudžetas:

Kelionė namai-orouostas-namai – 0 Lt, pasisekė, nes buvo kas nuveža iš dalyvių 😉

Kelionė Vilnius-Alesund-Vilnius – 58 Lt;
Maistas Lietuvoje – 17 Lt;
Maistas Norvegijoje – 0 Lt;
VISO 4+ dienos Norvegijoje: 75 Lt

Kelionę užskaitau belenkaip 🙂

Nuotraukos: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.514685811947174.1073741830.225698617512563

Maršrutas: https://www.endomondo.com/workouts/241261094

6 Responses
  1. Vanduo Norvegijoje teka visur ir super tyras :)) Kol kas neapmokestintas 😉 O tiksliau gali Pranske pakomentuoti, cia jo publikacija.

 1. Laurynas

  Puikus kelionės aprašymas, dar puikesnės nuotraukos 🙂
  Mano pasidomėjimas būtų: rašote, kad buvo keli naujokai, tai čia kažkokia jūsų organizacija yra į kurią įstojus galima kartu su jumis tokiose kelionėse pabūvoti? Būtų žiauriai gerai už tokią sumą pasibastyti po užsienio šalį 🙂

  1. Taip… yra cia tokia „organizacija” ar „firmele” ar dar kaip nepavadina 😀
   Bet siaip, uzpyp kartotis, bet pas mus VISUR n kartu aprasyta, isaiskinta: mes kvieciam visus geros valios, maladec zmones! Nieko uz rankos netempiam, uz jus bilietu nepirkiojam ir nieko neorganizuojam, taciau bet kas, turintis ne tik „noriu”, bet realiai dedantis pastangas kazkur isvykti yra bardzo welcome prisijungti prie bet kurios keliones.

   O ar pritaps, keliaus dar – ateitis parodys

 2. Laurynas

  O tai kur čia tas grupines keliones Jūs skelbiate? Į kokią čia facebook grupę reikia įstoti? 🙂

 3. ČIA skelbiam, kai kviečiam prisijungti į kokias ypač įdomias. Skelbiam, savaime aišku, savo fanpage FB: https://www.facebook.com/keliaukime.lt, dar yra tokia legendine aktyvaus laisvalaikio grupe Ž999: https://www.facebook.com/groups/Zalios/ kur patartina „istot” ir sekt info.
  Po to yra uzdaros grupes, i kurias priimam tik „uzsirekomendavusius” – jau realiai kartu keliavusius, susipazinusius, pritapusius. Ten tipiskai kazkeik anksciau pasisharinam info apie ultra pigias keliones ir kitas geras veiklas.

Leave a Reply

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kelionių žemėlapis

Travel map

My Flightdiary.net profile

Naujausi komentarai