Pigiausi skrydžiai ir viešbučiai, auto nuoma Savarankiškų kelionių idėjos Naudingi patarimai keliautojams Čia - NE kelionių agentūra !!

Pigiausi skrydžiai

Kada ir kaip ieškoti bei pirkti pigiausius skrydžių bilietus?! ✓

Laikas – pinigai: tai daugiau nei auksinė taisyklė, ypač ieškant pigių lėktuvų bilietų. Geros kainos aptinkamos likus 5-3 savaitėms iki skrydžio, tarkim naktį, nebūtinai reikš, kad tokias pačias matysite ir kitą rytą ar tuo labiau – padvejoję ar skelbimą „atradę” po kelių dienų ar savaičių :)) Akcijiniai bilietai „tirpsta” greitai. Tad čia skelbiamos kainos galioja įrašo paskelbimo metu ir jei jau už 2 valandų ar netgi 20 minučių Jums rodo kitą, didesnę kainą – gaila, bet Jums tiesiog nepasisekė – kiti juos jau išpirko ir kainos pakilo 🙂

Norint skraidyti itin pigiai reikia apsukrumo, sėkmės ir nuolat sekti atnaujinimus, tiesiog pataikyti „laiku ir vietoje”, bei spręsti greitai, ilgai nedvejojant 😉 Tikrai gana kvaila, kai susiekia žmonės ir sako „vat mačiau bilietus skelbėte į Maljorką po 46 € tada ir tada, BET man reikia KITA DATA ir 6 žmonėm…” 😀 Sorry, bet vadinasi kažko ryškiai nesuprantate :/ Jei norite pigiai, tai ne skrydžius galite derinti prie savo grafiko ir galimybių, o turite save derinti prie konkrečių datų! Ir jei darbas trukdo hobiams – meskite darbą ;))

Dėmesio: visos mažiausios skrydžių kainos randamos naudojant nemokamą online skrydžių paieškos sistemą „AZair” ir publikacijų pavadinimuose nurodomos GALUTINĖS paskelbimo momentu (visad atkreipkite dėmesį į įrašo datą – jei jis kelių dienų ar savaičių senumo – nebevertą tikėtis rasti tokių pačių kainų avia linijų puslapyje!), t.y. su visais privalomais mokesčiais (oro uosto ir pan. – jei jie yra), BET neįskaitant registruojamo bagažo, draudimo ir kitų neprivalomų pasirinkimų, kreditinės kortelės mokesčių…

Pirmiausia nuo ko norėtųsi pradėti, tai teiginys, kad viskas yra įmanoma! Tereikia noro, žinių, kažkiek pastangų, apsukrumo ir sėkmės 🙂 Jei Jūs lankotės čia, vadinasi noro kažkur pakeliauti pigiai jau yra, bet matyt trūksta žinių, tad tą spragą ir pabandysime užpildyti 😉

Antra – riekia suvokti esminį skirtumą tarp to, ką siūlo įvairiausios kelionių agentūros ir tokie pigių kelionių patarimų puslapiai kaip šis:

– arba Jūs vardan tiesioginio skrydžio komforto pasiruošę permokėti dvigubai ir daugiau kartų brangiau, arba Jums ne problema skristi į tikslą 1 kartą pakeičiant lėktuvą kažkuriame persėdimo oro uoste, taip sugaištant šiek tiek ilgiau, bet gerokai sutaupant išlaidų bilietams. Tarp persėdimų gali tebūti ir 40 min laiko tarpelis (šiek tiek streso „ar nepavėluosim”, bet dar nebuvo, kad nespėtume…) ir pusė ar net visa para laukimo. Tuomet reikia įvertinti tai, kad galite apturėti nemažų išlaidų pirkdami maistą oro uostų kavinėse, ar prastoko poilsio naktį miegant kur ant suoliukų. Bet apsukrūs žmonės iš tokių sąlygų nedaro dramos – maisto pasiima iš Lietuvos (o atgal skrendant – iš supermarketų, kol dar lankosi kokiuose miestuose), o pamiegoti įsigudrina ne ką praščiau nei hosteliuose kokiuose – pasitiesus kilimėlius ir miegmaišius kur ramesniame užkaboryje, prausiantis ar net maudantis viešuose tualetuose (pvz. užsirakinate judėjimo invalidams skirtame atskirame tualete ir turite privatumą :)) ir t.t. 😉

– pigiausias keliones lėktuvu besirenkantys apsukruoliai niekuomet nekeliauja su papildomu registruojamu bagažu, kuris kainuoja nepigiai. Į leidžiamų gabaritų ir svorio rankinį bagažą telpa tikrai labai daug, kai moki pakuoti, turi patirties ko ir kur gali prireikti / neprireikti! Miegmaišis, kilimėlis, džemperis, ilgos kelnės, šortai, keli marškinėliai, apatiniai, kelios kojinių poros, įkrovikliai, žibintuvėliai ir kita elektronika, didelis fotoaparatas, netgi neperlyjami rūbai ir crocs`ai, kažkiek maisto, vaistų ir t.t. laisvai telpa į visuomet su savimi nešiojamą kelioninę kuprinaitę. Išmokę taip keliauti (be litrais imamo šampūno, tarsi jo nebūtu nusipirkti vietinėse parduotuvėse :), aibės papildomų rūbų ir t.t.) sutaupysite ne tik ženkliai pinigų bet ir laiko, gaištamo registruotoi bagažo pridavimui / atsiėmimui, ką kalbėti apie gaišatį ir nervus kai priduotas bagažas „pasimeta”… 😉

– daugelis kaip argumentą, kad pigūs skrydžiai būna tik į atokesnius oro uostus, iš kurių susisiekimas su norimais miestais yra gana brangus ir taip ryškiai kelia bendrą kelionės kainą. Mes tam turime kontrargumentų – o kas draudžia Jums iš oro uosto važiuoti autostop`u? 🙂 Arba tiesiog gerokai sutaupyti nepatingėjus paieškoti bilietų viešajam transportui su grupinėmis nuolaidomis, įsigyjant „daily card`us”, suteikiančius galimybę ne tik išvykti/sugrįžti į oro uostą, bet ir visą parą ar kelias naudotis visu transportu (autobusai, tramvajai, metro) mieste ir t.t.


Lėktuvų bilietų kainos svyruoja priklausomai nuo naftos kainos biržose, atostogų sezono ir konkurencijos tarp skrydžių bendrovių.  Kuo didesnė konkurencija tarp aviacijos įmonių, tuo geriau keleiviams, tačiau nereikia tikėtis, kad vien dėlto į burną ikris keptas karvelis, snape laikydamas pigius bilietus. Pigių skrydžių teks paieškoti ir patiems.

Keli populiariausi būdai, kuriais naudojasi pigių avia bilietų medžiotojai:

1. Stebėti iš vietinių oro uostų skraidančių kompanijų pasiūlymus. Šis metodas tinka žmonėms, kurie gali sau leisti kelionę planuoti ne paskutinę minutę, bet už kelių mėnesių. Dažnai patys pigiausi lėktuvų biletai siūlomi skrydžiams, kurie vyks tik palyginti tolimoje ateityje. Kartais už pusės metų.

2. Laukti paskutinės minutės pasiūlymų. Šis būdas paprastai tinka pasiryžusiems važiuoti ne į kurią nors konkrečią valstybę, bet nusprendusiems skristi į tą pasaulio kraštą, į kurį tuo metu keliauti pigiausia. Šio būdo trukumas tas, kad jei agentūroms ir skrydžių bendrovėms pavyks sėkmingai išparduoti keliones bei skrydžius, paskutinės minutės pasiūlymų gali ir nebūti.

3. Pirkti bilietus į skrydžius čarteriniuose (užsakomuosiuose) reisuose ir keliauti į turistų pamėgtus kraštus kartu su kelialapius įsigijusiais žmonėmis, tačiau nesinaudoti kelionės organizatorių paslaugomis, o patiems rinktis maršrutą ir poilsį. Bilietus į užsakomuosius reisus parduoda Novaturas.

Nusiteikę pirkti pigių skrydžių bilietus turi žinoti, kad, lyginant su „įprastais“ bilietais turės susitaikyti ir su kai kuriais nepatogumais. Pavyzdžiui, pigūs bilietai paprastai parduodami tik trumpą laiką – kelias dienas, kartais kelias valandas. „Ryanair“ mėgsta rengti išpardavimus naktį, tad gali tekti pabudėti prie kompiuterio tam, kad galėtumėte sudalyvauti antrą valandą nakties prasidedančioje akcijoje. Tačiau prie monitoriaus praleista bemiegė naktis tai dar negarantuoja, kad gausite bilietą į išsvajotą miestą. Pasiūlymų kiekis paprastai būna ribotas.

Kitas nepatogumas – kartais pigūs skrydžiai siūlomi tik griežtai nustatytam išvykimo ir grįžimo terminui. Pavyzdžiui, vieną dieną atvykus, skrydis atgal būna kitą dieną. Pakoreguoti ar pailginti šio laikotarpio negalima.

Mėgstantiems komfortą gali nepatikti ir tai, jog patys pigiausi bilietai, kainuojantys kelis ar keliasdešimt litų, retai parduodami turistinio sezono įkarštyje.

Kartą nusipirkus tokį bilietą ir planams keičiantis tenka rinktis aukoti sumokėtus pinigus, ar visgi pamėginti išskristi. Paprastai šių lėktuvų bilietų negalima priduoti atgal ar perrašyti kitam asmeniui. Tik kai kurios kompanijos leidžia perleisti bilietus kitam žmogui, tačiau už tai tenka primokėti. Dažnai ribojamas bagažo, kurį galima nemokamai vežtis su savimi, svoris.

RyanAir” – turbūt viena garsiausių Europos pigių skrydžių bendrovių. Skraido iš Kauno oro uosto.

WizzAir“ – dar viena bendrovė siūlanti nebrangius skrydžius. Lietuvos keleivius iš Vilniaus oro uosto pradės aptarnauti 2011 m. pavasarį.

Komentuoti

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kelionių žemėlapis

Travel map

My Flightdiary.net profile

Naujausi komentarai