Kelnas – ketvirtas pagal dydį Vokietijos ir didžiausias Šiaurės Reino-Vestfalijos miestas. Nuo senų laikų jis yra vienas stambiausių Europos transporto centrų: per jį kas minutę pravažiuoja vidutiniškai aštuoni traukiniai. Čia susitelkusios reikšmingiausių nacionalinių ir regioninių televizijų ir radijo bendrovių būstinės, veikia didžiausias Vokietijos universitetas, pagal meno galerijų skaičių miestas užima antrą vietą pasaulyje po Niujorko.
Kelną į dvi dalis dalija Reinas: kairiajame jo krante daugiausia įsikūrę istoriniai ir gyvenamieji kvartalai, dešiniajame – pramonės įmonės.
Senojoje miesto dalyje stovi jo simbolis – Kelno katedra. Tai pats didžiausias gotikinio stiliaus pastatas ne tik Vokietijoje, bet ir visoje Šiaurės Europoje, statytas 632 metus – nuo XIII iki XIX a. Ne veltui viena iš daugybės apie šią bažnyčią sklindančių legendų byloja, kad architektas buvo susitaręs su nelabuoju: kol bažnyčia bus statoma, tol jis gyvensiąs, kad ir iki begalybės. Vienąsyk neištvėręs architektas nusižudęs ir katedra pagaliau buvo baigta statyti. Na, kad ir kaip ten būtų buvę, šis gotikos šedevras dabar yra įtrauktas į UNESCO pasaulinio kultūros paveldo paminklų sąrašą. Katedroje esantis meno kūrinių lobynas yra pats reikšmingiausias Europoje, savo svarba pralenkiantis net Vatikano palikimą. Čia sukaupta daugybė paveikslų, skulptūrų, kryžių ir kitų religinės tematikos meno kūrinių. Vienas vertingiausių eksponatų – 975 m. pagamintas Hero kryžius.